Tu Jesteś: www.dzialdowo.com.pl > tygodnik DZIAŁDOWSKI
- MENU -

F O R U M

Imprezy

tygodnik DZIAŁDOWSKI

+ O Działdowie

+ Finanse

+ Hotele

+ Rekreacja, Kultura

+ Motoryzacja

+ Konkursy

Inne Strony

Telefony

Mapa

Ogłoszenia

Księga Gości

Spis Branżowy

Prognoza Pogody

Galeria 360°

Kamera-Działdowo

Kamera-Historia

Kontakt...

Jesteś naszym

free counters
gościem stat4u


Bal dla dzieci niepełnosprawnych

<<< Powrót

Lidzbarskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym zorganizowało coroczne spotkanie karnawałowe. Jak co roku oprócz prawie wszystkich członków, których obecnie jest aż 71 osób na spotkanie zaproszono gości, przyjaciół i wolontariuszy. Wśród gości obecni byli vice starosta Leon Żujewski, vice burmistrz Lidzbarka Krzysztof Węglewski, księża oraz przedstawiciele władz z Działdowa i z Lidzbarka. Prezes stowarzyszenia Aleksander Szczepański przekazał na ręce vice burmistrza symbolicznego aniołka jako dowód wdzięczności dla całego społeczeństwa Lidzbarka za zrozumienie i pomoc, jaką niosą mieszkańcy gminy dzieciom niepełnosprawnym intelektualnie. Potem była już tylko zabawa, pączki i tańce. Zdaniem organizatorów spotkania jest to najlepsza forma integracji nie tylko dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi, ale także ich rodzin. Następnego dnia dzieci pojechały do zaprzyjaźnionej szkoły katolickiej w Grążawach, gdzie czkały na nie niespodzianki przygotowane przez uczniów, panią dyrektor Agnieszkę Hila i nauczycieli. Wszyscy wzięli udział w balu przebierańców, na którym otrzymali drobne upominki i słodycze.
Działające od 1998 roku stowarzyszenie planuje w najbliższym czasie uruchomienie w Lidzbarku własnego ośrodka rehabilitacyjno wychowawczego. Są już sporządzone niezbędne dokumenty i plany architektoniczne. Obecnie trwa pozyskiwanie środków z funduszy państwowych. Ośrodek oprócz realizacji zadań statutowych stowarzyszenia służyć będzie również mieszkańcom Lidzbarka, placówkom oświatowym i innym organizacjom. Niemniej ważnym wyzwaniem dla lidzbarskiego koła stowarzyszenia, o długiej i niezbyt wdzięcznej nazwie, jest znalezienie własnej, ładnej i krótkiej nazwy, którą można będzie posługiwać się na co dzień. Zarząd stowarzyszenia zachęca również czytelników Tygodnika Działdowskiego do podawania swoich propozycji.
MR


Foto MR: W czasie balu wszyscy chcieli być na wspólnym zdjęciu z Mikołajem.
Foto MR: Prezes Aleksander Szczepański przekazał na ręce burmistrza symboliczne podziękowania mieszkańcom Lidzbarka.

(C) 2000-2005 "A-Wi" www.a-wi.dzialdowo.com.pl
http://www.niebieskalinia.pl/ http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ http://www.straz.dzialdowo.com.pl/ http://www.pajacyk.pl/